Marek Šebeňa Hokej

Martin zdolal HK Orange 20

Martinčania, ktorí nastúpili v pozmenenej zostave, doplatili v prvej tretine na ležérnosť v koncovke.

MHC Martin – HK Orange 20 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Góly: 10. Markovič (Themár, Galamboš), 22. Themár (Markovič, Obuch), 29. Trokan (L. Říha, Appel), 37. Themár (Galamboš, Markovič) Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič – Tornay, R. Bednár, 1500 divákov

Martin: Dzubina – Klepáč, Polák, Pozník, Ďatelinka, Drgoň, Obuch – Uram, M. Beran, I. Dornič – Appel, L. Říha, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš HK Orange 20: Čiliak – Jaborník, Rais, M. Marinčin, Slimák, Vojsovič, Šiška, T. Devečka, Lisoň – L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič – Uhnák,Grošaft, M. Bakoš – Ján Sýkora, Mlynarovič, Jankovský – Cingel, J. Petro, Šimčák

Martinčania, ktorí nastúpili v pozmenenej zostave, doplatili v prvej tretine na ležérnosť v koncovke. Už v 2. min začal Markovič festival zahodených príležitostí. Potom postupne Ďatelinka, Themár i Beran spravili zo súperovho brankára Čiliaka hrdinu. Hostia po prvý raz pohrozili v 9. min, ale Šťastného strela preletela ponad domácu bránku. O minútu neskôr sa presadil dôrazný Markovič a otvoril skóre. Veľa nechýbalo a martinskí fanúšikovia sa znovu mohli tešiť, ale po strele Themára v 16. min zazvonila žŕďka hosťujúcej bránky. Čo tomuto martinskému útočníkovi nevyšlo vtedy, to sa mu podarilo v 22. min, keď v páde poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Potom tlak domácich narastal a v 29. min Říha ideálne uvoľnil Trokana, ktorý nezaváhal – 3:0. V polovici zápasu nariadil rozhodca Valachovič trestné strieľanie za Škumátov faul, ale Hudáček zoči-voči Dzubinovi neuspel. S chuťou hrajúci tretí martinský útok zaúradoval v 37. min a Themár pridal štvrtý domáci gól. Martinčania v tretej tretine už iba dohrávali a aj priemerný výkon im stačil na pohodové víťazstvo. Reprezentačná dvadsiatka v Turci sklamala. Mladíci zaostali za domácimi vo všetkých herných činnostiach.

Dušan Gregor (tréner Martina): „Získali sme povinné víťazstvo v priemernom stretnutí. Spokojný som iba s naším víťazstvom a nulou na konte inkasovaných gólov. V našej hre chýbala väčšia snaha a nasadenie. Mali sme aj pekné kombinácie, ale znovu sme robili aj chyby, ktoré našťastie súper nepotrestal." Štefan Mikeš (tréner Orange 20): "Dnes to bolo z našej strany veľmi slabé, v prvej tretine sme podali najhorší výkon z doterajších našich vystúpení. Hrali sme alibistický a nekonfrontačný hokej, zle sme pristupovali k súperovi, málo korčuľovali a celkovo sme boli bez emócii. Potom sme dali do hry viac srdca, ale aj tak sme veľa toho neukázali.“