RADÍME: Ako získať účet bez poplatkov?

Poplatky za prekročený dátový limit, poplatky za psa. Za použitie toalety a extra poplatky za telefonovanie v roamingu. Aj poplatky za bankový účet.

Ilustračný obrázok k článku RADÍME: Ako získať účet bez poplatkov?
Zdroj: Magna Interactive

Jednoducho poplatky

Sú všade, a nevieme sa im vyhnúť. Nutné zlo, ktoré na vás vyskakuje spoza každého rohu – a užiera mesiac čo mesiac z rodinného rozpočtu. Nebolo by úžasné, ak by ste ich mohli nechať zmiznúť? Ako šibnutím magického prútika? Samozrejme, že bolo. A v niektorých prípadoch sa to dokonca dá! Napríklad môžete nechať zmiznúť vaše poplatky za vedenie účtu.

Viaceré banky ponúkajú možnosti, ako sa ich zbaviť, alebo aspoň skresať na minimum. Napríklad v ČSOB stačí, ak splníte niektorú z týchto podmienok:

1. Budete mať zostatok na účte aspoň 400 eur, urobíte 5 platieb kartou za mesiac a 3 pravidelné platby.
2. Váš priemerný mesačný zostatok depozitov, investícií a úverov vyšší ako 20 000 eur.
3. Ak ste podnikateľom, stačí spraviť 5 platieb a prijať na účet aspoň 3 000 eur (fyzická osoba) alebo 10 platieb a prijať aspoň 3 000 eur (právnická osoba).

Ak splníte jednu z nich, môžete si nechať 50 % poplatkov za vedenie účtu. Za dve splnené máte účet zadarmo!

Oplatí sa to?

Účet zadarmo je fajn. Veď kto by nechcel ušetriť na poplatkoch? Ale druhou otázkou je: aký je samotný účet?

Čo dostanete a čo môžete očakávať?

  • Štandardné veci: elektronické výpisy z účtu, kreditná karta či internet banking sú dnes viac-menej samozrejmosťou. Tu ich však máte všetky zadarmo.
  • Platba telefónom: s aplikáciou ČSOB Smartbanking zaplatíte svoje inkasá jednoduchým zoskenovaním QR kódu, dokonca ešte jednoduchšie – akéhokoľvek IBANu. Okrem toho si však v Smartbankingu môžete aj uzavrieť na niekoľko kliknutí cestovné poistenie či zaplatiť mimoriadnu splátku hypotéky.
  • A čerešnička na torte – môžete si z nej aj dobiť kredit na telefón.
  • Platby do Česka za jednu cenu: v českých korunách či eurách je to jedno. Bez extra poplatkov.
  • Bankomaty na každom rohu: bankomaty ČSOB nájdete na viac ako 250 miestach na Slovensku. Navyše v Česku máte z bankomatov českej ČSOB, Poštovní Spořitelny a bankomatov KBC group výber za zvýhodnenú cenu.
  • Povolené prečerpanie: zišla by sa vám možnosť z času na čas mať bezpečnostnú rezervu, na ktorú môžete kedykoľvek v prípade potreby siahnuť? Dostanete ju bez otázok.

Ešte niečo navyše

Viete, čo je lepšie ako bežný účet bez poplatkov?
Bežný účet s bonusmi. Takže dohoda je: ak budete na svojom účte aktívni (vďaka jednej z troch vecí, ktoré boli spomenuté vyššie), dostanete ešte zvýhodnený úrok na sporiacom účte a zníženie úrokov na vašej hypotéke alebo spotrebnom úvere.

Môže to byť ešte lepšie? Už nemáte na čo čakať. Zmeťte zo stola tie zbytočné bankové poplatky. S účtom od ČSOB.

(PR) – Za obsah a foto zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj: Magna Interactive

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.