Správy

AKO STE HLASOVALI: Igor Matovič by mal pykať. Dve rovnaké chyby už stačili

Mala by ho obnovená živnosť, ktorá mu niekoľko dní bežala súbežne s poslaneckým mandátom, stáť kreslo v parlamente? Váš názor je, že áno.

Ilustračný obrázok k článku AKO STE HLASOVALI: Igor Matovič by mal pykať. Dve rovnaké chyby už stačili
Zdroj: TASR

Mal by podľa vás zostať šéf OĽaNO-NOVA Igor Matovič v parlamente? Takúto otázku sme vám položili pred pár dňami. Dôvodom bola opäť oživená kauza jeho údajného podnikania súbežne s poslaneckým mandátom. Na svetlo ju vytiahli po druhý raz aktivisti Alena Krempaská a Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv.

Vyše polovica je za trest

Aktivisti upozornili, že poslanec mal mať opätovne obnovenú živnosť na svoje meno, čo zákon neumožňuje. Podľa nich takto porušil zákon už po druhý raz. Predtým už za rovnakú chybu dostal pokutu 12-tisíc eur. O tom, či poslanec Igor Matovič ostane v parlamente sa rozhodne v najbližších dňoch.

Hlasujúci v našej ankete sa rozdelili na dva tábory, 59,1 percenta si myslí, že kto dvakrát poruší rovnaký zákon, mal by za to niesť zodpovednosť. Nie je pritom podľa vás podstatné, či to urobil vedome, alebo nevedome. O tom či naozaj došlo k porušeniu zákona bude rozhodovať Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií.

Na druhej strane, 40,9 percenta hlasujúcich vyjadrilo Igorovi Matovičovi podporu a myslí si, že zo strany aktivistov je kauza iba snaha o jeho diskreditáciu.

Ďalšia kauza na obzore?

Zdá sa, že hnutie, ktorému Igor Matovič šéfuje, bude musieť v najbližších dňoch čeliť ďalšej kauze. Aktivisti Alena Krempaská a Peter Weisenbacher tvrdia, že OĽaNO-NOVA malo rómsku hudobnú kapelu Gipsy Daniel platiť za vystúpenie na proteste pred Bonaparte bez bločka a porušiť tak zákon.

„Máme dokumenty, ktoré potvrdzujú, že všetko prebehlo čisto. Žiadne falšovanie,“ povedal predseda poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richard Vašečka.

„Je úbohé, ak tzv. ľudskoprávni aktivisti zneužili Rómov na boj s Igorom Matovičom a OĽaNO-NOVA,“ ohradil sa Peter Pollák, ktorý kapelu sprostredkoval.

Príde Matovič pre opakovanú chybu o poslanecký mandát?
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie