Barbara Dallosová Krimi

Alkohol za volantom sa nevyhýba ani ženám: Svoje o tom vie vodička (32) z Martina

Krajská polícia hovorí o desiatkach prípadov za jeden týždeň. Jedným z nich je mladá vodička, ktorú zastavili skoro ráno v Martine.

Ilustračný obrázok k článku Alkohol za volantom sa nevyhýba ani ženám: Svoje o tom vie vodička (32) z Martina
Zdroj: TASR

Za uplynulý týždeň zaevidovali dopraváci v kraji celkom 41 podgurážených vodičov. Informuje o tom žilinská krajská polícia.

,,Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 10 nafúkali nad 1 promile, u 15 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a dvaja z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietli podrobiť. Piati vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 9 z nich bola dychová skúška pozitívna," konkretizuje výsledky kontrol polícia.

Jedným z prípadov, o ktorých hovoria policajti, je z Martina. Tu podľa policajtov skoro ráno zastavila hliadka vodičku (32) na Nissane Micra.

,,U vodičky bola vykonaná dychová skúška s výsledkom 1,35 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,81 promile," uvádza polícia a zároveň zdôrazňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie