Správy

Autobusy v Žilinskom kraji jazdia v špeciálnom režime: Nesadajte si za vodiča, vyzýva SAD

Opatrenia sa dotkli aj spojov v našom kraji, ktoré jazdia v prázdninovom režime. Pribudlo tiež niekoľko preventívnych opatrení.

Ilustračný obrázok k článku Autobusy v Žilinskom kraji jazdia v špeciálnom režime: Nesadajte si za vodiča, vyzýva SAD
Zdroj: SAD Žilina

Autobusy mestskej a prímestskej dopravy spoločnosti Slovenská autobusová doprava (SAD) Žilina jazdia v Žilinskom kraji od pondelka v obmedzenom režime a klientske centrá ostávajú zatvorené. SAD zároveň v rámci preventívnych protiepidemio­logických opatrení vyzýva cestujúcich k bezhotovostnej platbe v autobuse. Informovala o tom hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová.

Upozornila, že od pondelka je počas pracovných dní zavedený prázdninový režim v prímestskej doprave (nebudú vedené spoje s označením x10), v mestskej hromadnej doprave (MHD) Čadca, MHD Kysucké Nové Mesto a sobotný režim v MHD Martin, Vrútky.

,,Vyzývame cestujúcich, aby uprednostnili platbu cestovného mestskými a dopravnými kartami pred hotovosťou. Pri manipulácii s hotovosťou v autobusoch žiadame cestujúcich, aby minimalizovali platbu cestovného hotovosťou, v prípade platby v hotovosti si pripravili presnú sumu a na dobíjanie kreditu využívali e-shop na webovej stránke www.sadza.sk, prípadne www.mhdmartin.sk," uviedla Strelcová.

Oznamy a aktuálne informácie zverejňuje SAD Žilina aj prostredníctvom LCD obrazoviek a plagátov v autobusoch, na nástupných miestach autobusovej stanice v Žiline, sociálnych sieťach a na webovej stránke. ,,Prosíme cestujúcich, aby sa voči vodičom i voči sebe vzájomne správali ohľaduplne, zodpovedne a zároveň ostražito a s pokojom," podotkla hovorkyňa spoločnosti.

,,Žiadame cestujúcich, aby nepoužívali na sedenie prvý rad sedadiel za vodičom (sedadlá 1, 2, 3 a 4). Chorých s prejavmi nádchy a kašľa žiadame, aby nenastupovali do autobusov a chránili tak zdravie ostatných občanov a vodičov autobusov. Situácia sa môže meniť v zmysle opatrení a pokynov vydávaných krízovým štábom SR a vládou SR a objednávateľmi výkonov vo verejnom záujme," uzavrela Strelcová.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie