Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  17 °C
tp Samospráva

Chcete čisté oddychové zóny? TU to môžete dokázať

S príchodom jari sa spája aj jarná očista v Martine. Zvyšky posypového materiálu na cestách a viaceré nečistoty z ulíc by mali postupne zmiznúť. Zapojíte sa do skrášľovania okolia aj vy?

Ilustračný obrázok k článku Chcete čisté oddychové zóny? TU to môžete dokázať
Zdroj: Dnes24.sk

V piatok 18. marca začala v meste jarná očista, ktorá potrvá do 23. mája. Podľa hovorkyne mesta Martin Zuzany Kalmanovej v týchto troch mesiacov mesto poskytne viacero nástrojov na to, aby boli odstránené zvyšky posypového materiálu a z nespevnených plôch boli strojovo odstránené nečistoty.

Očista bude podľa nej vo všetkých mestských častiach, pričom ako prvú dočistia mestskú časť Stred. „Zároveň s plošnou očistou bude postupne v jednotlivých mestských častiach pristavených celkom 187 veľkokapa­citných kontajnerov, v ktorých sa môžu obyvatelia mesta zbaviť objemného odpadu. Kontajnery budú pristavené na konkrétne miesta podľa vopred schváleného harmonogramu vždy v piatok po 13. hodine. V pondelok ráno ich odvezú a miesto dočistia,“ uviedla Kalmanová.

Doplnila, že do kontajnerov môžu obyvatelia vkladať objemný a nadrozmerný odpad – starý nábytok, koberce, dvere, umývadlá, nie však elektroodpad, odpad s obsahom škodlivín alebo odpad zo záhrad.

„Presný rozpis miest, kde nájdu občania veľkokapacitné kontajnery, je spolu s povolenými a zakázanými druhmi odpadu zverejnený na webovej stránke mesta www.martin.sk. Odpad, ktorý nepatrí do veľkokapacitných kontajnerov, môžu bezplatne odovzdať na zbernom dvore spoločnosti Brantner Fatra, s.r.o., na Robotníckej ulici,“ dodala hovorkyňa mesta Martin.

Do očisty sa môžu zapojiť aj dobrovoľníci

Tradičným vyvrcholením jarnej očisty sú podľa nej jednoznačne očisty oddychových zón v mestských častiach. „Mesto v spolupráci s výbormi mestských častí pravidelne organizuje stretnutia dobrovoľníkov, ktorým záleží na dobrom stave mesta a neváhajú obetovať voľné dopoludnie jeho skrášľovaniu. Očisty mestských častí štartujú v sobotu 16. apríla v oddychovej zóne Medokýš,“ uzatvorila Kalmanová.

Môže vás zaujímať: Jarné upratovanie v Martine: Vieme, kedy budú vo vašej lokalite rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR