tp Šport Šport

Čo prinieslo hokejbalové derby dvoch susedov? Sumár zápasov Martina a Vrútok

Hokejbalové družstvá za mestá Martin a Vrútky sa počas uplynulých víkendov stretli v štyroch štvrťfinálových zápasoch. Do semifinále sa prebojoval Martin.

Ilustračný obrázok k článku Čo prinieslo hokejbalové derby dvoch susedov? Sumár zápasov Martina a Vrútok
Zdroj: TASR

Dva víkendy po sebe si fanúšikovia hokejbalu prišli na svoje. Očakávané derby medzi družstvami HBK Kometa Vrútky a ŠBK Imperial Vitamins Martin prinieslo dramatickú atmosféru.

Prvé dva štvrťfinálové zápasy

Prvé štvrťfinále patrilo martinskému hokejbalovému tímu, ktorý zdolal Vrútky 2:5. Nasledujúci deň, v druhom štvrťfinálovom zápase viedli Vrútky už od prvej tretiny, pričom zápas ukončili jednogólovým náskokom nad Martinom 3:2. Séria medzi Kometou Vrútky a Imperial Vitamins Martin tak bola vyrovnaná 1:1.

Bojovalo sa aj ďalší víkend. Remízu na zápasy premenil Martin na vedenie

Sobotňajší zápas hokejbalovej extraligy bol v prvej a druhej tretine bezgólový. V závere tretej tretiny však hráči skóre výrazne zdvihli na 3:1 pre Martin. Posledný, štvrtý štvrťfinálový zápas vrútockého a martinského hokejbalového tímu bol najdramatickejší. Vyžiadal si predĺženie, ktoré zúžitkoval Martin a zvíťazil 5:4 PP.

Štvrťfinálové play off Imperial Vitamins Martin-Kometa Vrútky 3:1, čím si Martin vybojoval postup do semifinále. Vrútockému tímu tak končí aktuálna sezóna a Martin si už v sobotu 16. apríla zahrá v prvom semifinálovom zápase s Kežmarkom.

Výsledky štvrťfinálových zápasov:

  • HBK Kometa Vrútky x Imperial Vitamins Martin 2:5 (0:2,2:2,0:3)
  • HBK Kometa Vrútky x Imperial Vitamins Martin 3:2 (2:1,1:1,0:0)
  • Imperial Vitamins Martin x HBK Kometa Vrútky 3:1 (0:0,0:0,3:1)
  • Imperial Vitamins Martin x HBK Kometa Vrútky 5:4 PP (1:2,1:0,2:2–1:0)

Imperial Vitamins Martin vs. MŠK Mimisolar Kežmarok, sobota a nedeľa (16. – 17. apríl), 13.00 hod, hokejbalový areál pri Sokolovni Martin

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie