tp Správy

Deň matiek sa blíži Ako poďakujeme našim mamám v Martine?

V sobotu budú mať ulice Martina priam materskú atmosféru. Pri príležitosti blížiaceho sa Dňa matiek im vzdáme vďaku symbolickou Míľou pre mamy.

Ilustračný obrázok k článku Deň matiek sa blíži Ako poďakujeme našim mamám v Martine?
Zdroj: TASR

Deň matiek sa blíži, a tak si pripomenieme starostlivosť našich mamičiek, ktorým by sme mali za všetku ich snahu poďakovať. Samozrejme, prejaviť vďaku treba aj inokedy. No pri príležitosti Dňa matiek ho môžeme osláviť spoločne, symbolicky a ešte sa aj dobre zabaviť. V sobotu 7. mája sa ako tradične, aj tento rok uskutoční podujatie Míľa pre mamu.

Tohtoročné motto celoslovenskej Míle pre mamu znie „S tradíciou v srdci.“

Najväčšia oslava Dňa matiek v Martine začína o 15:30 hod registráciou účastníkov na Thurzovej 16 pri rodinnom centre. O 16-tej štartujete tradičnú míľu pre mamy, pričom sa počas prechádzky zastavíte na 2 stanovištiach. Míľový pochod si bez pochýb pýta aj nejaké chutné občerstvenie a relax. O 16:30 hod si tak v záhrade SNM na Malej Hore môžete dopriať Míľový piknik.

Tam pre “naj“ mamy čaká medovníkový strom, občerstviť sa môžete míľovou tortou, potešia malé darčeky a najmä prekvapenie pre mamy. Zobrať si môžete aj rôzne hudobné nástroje a spoločne si zahrať a zaspievať. Keďže je to piknik, hodiť sa bude aj nejaká deka na sedenie. Ak by počasie neprialo, zabezpečené sú priestory v interiéri. Nezabudnite ale vziať to najdôležitejšie, svoju mamu.

Osláviť Deň matiek môžete aj po ostatné dni:

  • Poďakovať sa našim mamám môžeme aj prostredníctvom literárno – hudobného podujatia s názvom Venované mamám, ktoré sa uskutoční 9. mája o 16.00 hod v Turčianskej knižnici v Martine.
  • Pri príležitosti Dňa matiek 15. mája v Tulipe zaspieva spevácka dvojica Marta Križanová a Peter Stašák. Koncert začína o 17.00 hod

Ako oslavujete Deň matiek?

Jakub (8) už má tradíciu, ako poďakovať svojej mamine: „My s ocinom vždy kúpime mamine nejaký kvietok alebo sladkosť. A ja jej nakreslím aj obrázok. Ešte neviem, čo jej nakreslím ale asi zase dinosaura. Ten sa jej vždy páči.“

Ema (13) mamine ďakuje každý deň. Jej starostlivosť a lásku jej opláca pri každej príležitosti: „Mamina má problémy s nohou. Zle sa jej chodí. Preto jej vždy podám, čo potrebuje alebo ju pridržím, ak musí prejsť po schodoch. Každý deň jej hovorím ako ju ľúbim. Pred tým sa ona starala o mňa, teraz aj ja o ňu. Na Deň matiek jej uvarím nejaký špeciálny obed.“

Danka (43) nám priblížila Deň matiek z opačnej strany: „Mám dve deti a pri príležitosti Dňa matiek sa snažia poslúchať viac ako inokedy. Brala by som ho tak aj častejšie (smiech). Tento rok sa opäť zapojíme s rodinou do Míle pre mamu, kde by som chcela zapojiť aj moju maminu. Ja si vždy vtedy uvedomím, akí môžeme byť šťastní, že máme jeden druhého a aké je "byť matkou“ náročné ale aj krásne poslanie."

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie