Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  17 °C
tp Samospráva

Dostanú v Martine načas svoje mzdy? Účet blokuje exekútor

Mestskí zamestnanci sú odkázaní na účet, ktorý je momentálne zablokovaný exekútorom. Nútená správkyňa žiada o odblokovanie.

Ilustračný obrázok k článku Dostanú v Martine načas svoje mzdy? Účet blokuje exekútor
Zdroj: Dnes24.sk

Vyplatenie miezd zamestnancom mesta Martin môže byť ohrozené. Odkázaní sú na účet, ktorý je momentálne zablokovaný exekútorom. Suma na tomto účte predstavuje asi 900 tisíc eur.

Nútená správkyňa Jana Tomšíková označila jednanie exekútora za nezákonné: „Financie, ktoré blokuje sú tými financiami, ktoré neoprávnene blokuje. Opätovne som mu posielala výzvu na odblokovanie účtov.“

Nútená správkyňa stanovila termín žiadaného odblokovania účtu na 7. apríl. Dôvodom je blížiaci sa výplatný termín mestských zamestnancov.

Do 10.apríla je podľa správkyne potrebné poslať výplaty zamestnancom mestského úradu, pracovníkom škôl, škôlok a ostatným mestským zamestnancom. Pokiaľ exekútor dovtedy neodblokuje účet, je rozhodnutá podniknúť právne kroky: „Ak k odblokovaniu nedôjde do štvrtku 7. apríla, budeme zvažovať ďalšie právne kroky v oblasti trestného stíhania a oznámenia jeho nezákonných postupov na exekútorskú komoru,“ doplnila Jana Tomšíková.

Nútená správkyňa kritizuje postoj exekútora aj v samotnej komunikácii: „Komunikácia s exekútorom prebieha z mojej strany veľmi iniciatívne. Zo strany exekútora absolútne mlčanie, nereagovanie na maily, na poštu. Absolútne na nič.“

Exekútor Martin Hermanovský z dôvodu zákonnej povinnosti mlčať, odmieta poskytovať informácie o postupe exekučného prípadu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk