Krimi

Dramatické chvíle v tábore neďaleko Martina: Stratili sa deti, záchranári v akcii!

Dramatické okamihy zažili účastníci tábora pri obci Belá-Dulice. Dievča (12) a chlapca (6) hľadali okrem profesionálnych, dobrovoľní záchranári, aj letka Ministerstva vnútra.

Ilustračný obrázok k článku Dramatické chvíle v tábore neďaleko Martina: Stratili sa deti, záchranári v akcii!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Dve deti z letného tábora Havranovo vo Veľkej Fatre hľadali v utorok (9.8.) dobrovoľní aj profesionálni záchranári Horskej záchrannej služby (HZS).

Dvanásťročné dievča a šesťročný chlapec sa ešte počas obeda vzdialili z tábora. „Začal ich hľadať zamestnanec chaty, ktorý je aj dobrovoľným záchranárom HZS, spolu s ďalšími dobrovoľníkmi. Keďže sa im dievča a chlapca nedarilo nájsť, udalosť nahlásili polícii a HZS. Do terénu odišli profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS. O súčinnosť požiadali letku Ministerstva vnútra SR s termovíziou,“ informovali horskí záchranári na svojej webovej stránke.

Deti objavil ešte pred zotmením dobrovoľný záchranár HZS na zelenom turistickom chodníku smerom na Borišov. „Boli mierne podchladené, vyčerpané, no našťastie bez zranení. Po vyšetrení ich transportovali späť do tábora, kde im poskytli príslušnú starostlivosť,“ uviedli horskí záchranári.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie