tatiana paučinová Šport Šport

Finále isté: Martinskí hokejbalisti na súpera vyleteli s jasnou taktikou!

Štyri semifinálové zápasy nerozhodli, piaty prial martinskému hokejbalovému tímu. “Vitamíny“ si v rozhodujúcom zápase vydobyli postup do finále.

Ilustračný obrázok k článku Finále isté: Martinskí hokejbalisti na súpera vyleteli s jasnou taktikou!
Foto: Michal Runák

Cez víkend odohralo hokejbalové družstvo Imperial Vitamins Martin s Kežmarkom piaty semifinálový zápas Slovenskej hokejbalovej extraligy. Nášmu tímu sa podarilo zdolať súpera a zaistiť si tak postup do finále. Napínavý duel zhodnotil tréner martinského tímu Peter Jurošek.

Prvú tretinu ste mali výrazný náskok 4:0. Už ste počítali s víťazstvom?

Určite nie. Bola to séria plná zvratov a chalanov sme neustále držali pri zemi a prízvukovali im, že to ešte nebude ľahké, nakoľko Kežmarok je veľmi silné družstvo a nevzdáva sa za žiadneho stavu.

Ako hodnotíte prvú tretinu? Štyri góly sú bez pochýb pekné otvorenie hry

Taktika bola jasná, na súpera sme „vyleteli“ a najmä 3 góly po sebe v tesnom slede potešili nielen mňa, ale aj „vypredané“ hľadisko. V prvej časti sme zahrali skutočne skvele a chlapcov musím za to pochváliť.

Neskôr padli góly aj do vašej brány. Zvoľnili ste tempo, keďže ste v prvej tretine suverénne viedli?

To ani nebolo zvoľnenie, na ihrisku je vždy aj súper a aj jemu šlo o finále. Chlapci z Kežmarku sa po prvej tretine otriasli, mali výhodu viacerých presiloviek, dokonca dve dlhé 5 na 3 a bojovali o vyrovnanie tak, ako sa patrí. Padli im aj nejaké strely z diaľky a zrazu bola dráma.

Kto celkovo v hre dominoval?

Bol to zápas 2 častí – v tej prvej sme dominovali my, nátlakovou hrou a výbornou rotáciou hráčov vpredu po ktorej prišli góly, v tej druhej zas súper, ktorý si vypracoval presilovky. My sme v nich našťastie skvele bránili a to myslím rozhodlo. A samozrejme, nestarnúci Majo Hazucha, ktorý dal v závere gólovú poistku.

Najbližšie odohráte zápas s víťazom základnej časti – so Skalicou. Na čo treba dať pozor?

Šance sú 50 na 50. Vonku vieme zahrať možno lepšie ako doma, tak sa necháme prekvapiť. Súper má vo svojich radoch niekoľko reprezentantov, hokejbalistu roka Rampáčka, ale oni hrajú podobne ako my, tímovo, čiže nebezpeční budú všetci!

Budúci víkend hráte finálový zápas v Skalici. Budú vám fanúšikovia chýbať?

Verím, že s nami pocestuje aj početný fanklub, ktorý nám na našej ceste počas playoff neskutočne pomáha. Opäť im chcem poďakovať za podporu v semifinále, atmosféra na Sokolovni bola neskutočná!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie