Marek Šebeňa Hokej

HK Spišská Nová Ves - MHC Martin 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 18. M. Školiak (Smotrila), 24. Prokop (Vartovník, Heizer), 28. Leskovjanský (Čintala, Gurčík), 35. Vartovník (Prokop), 44. Leskovjanský (S. Pavličko, M. Školiak) - 23. Škumát (Šimka), 49. Galamboš (Drgoň, Markovič) Vylúčení: 7:4 na 2 min, presi

Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský – Holečko, S. Pavličko, Smotrila – Leskovjanský, L. Jurík, Macejka – Vartovník, Heizer, Prokop Martin: Križan (od. 40. min Dzubina) – Polák, Klepáč, Pozník, Ďatelinka, Šimka, Drgoň, Zukal, Obuch – Uram, Jabrocký, I. Dornič – Appel, L. Říha, Trokan – Škumát, M. Beran, Markovič – Themár, I. Baček, Galamboš

Opatrný úvod prerušili svojou aktivitou Spišiaci a už v 2. min musel Križan na dvakrát vyriešiť Leskovjanského pokus. Potom sa hra vyrovnala, skúsení hostia čakali na brejky a jeden z nich Říha v 7. min takmer úspešne dokončil, Polc však vytiahol dobrý zákrok. Gólovo mohlo už o minútu udrieť na druhej strane. Heizerov samostatný nájazd však Križan zneškodnil. V 13. min zovrel prvý martinský útok Spišiakov. Polc však vyzrel na pokusy Urama či Dorniča. V 18. min prišiel prvý gólový moment. Chybnú rozohrávku hostí zachytil na obrannej modrej Smotrila, vrútil sa do obranného pásma hostí počkal si na korčuľujúceho Školiaka, ktorého strela z prvej zapadla do dolného rohu bránky bezmocného Križana. Úvod druhej tretiny začali hostia presilovkou, z ktorej však nič nevyťažili. Tesne po Harabinovom návrate z trestnej lavice však na modrej napriahol hosťujúci Šimka a po šikovnom teči Škumáta Martinčania vyrovnali. Dlho sa však netešili. V 24. min vyšla domácim lahôdková akcia, ktorú efektne zakončil Prokop – 2:1. V zapätí hrali hostia 1,5-minútovú presilovku o dvoch hráčov, Polc však svojich podržal a zahrmelo na druhej strane. V 28. min pálil od modrej Čintala, puk pred Križanom jemne tečoval Leskovjanský a bolo 3:1. V 35. min to už bolo o tri góly. Prokop našiel ideálne Vartovníka a ten vymietol ľavý horný kút Križanovej bránky. V tretej tretine zvyšoval na 5:1 Leskovjanský a rozhodnutý zápas výsledkovo upravil v 49. min hosťujúci Galamboš na konečných 5:2

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): „Podali sme zodpovedný výkon. Každý hráč splnil úlohy, ktoré mal. Zápas sme zvládli aj takticky, mali sme všetko pod kontrolou. Ďakujem fantastickým divákom, ktorým chceme i naďalej robiť takýmito výkonmi radosť.“ Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): „Dnes sme prepadli vo všetkých herných činnostiach, súper bol jednoznačne lepší a blahoželám mu k víťazstvu. Nám chýbalo nasadenie, nemôžeme sa vyhovárať na nezohratosť. Domáci vyhrali úplne zaslúžene.“