Správy

Horskí záchranári boli opäť v nasadení: Dve turistky sa zranili v Malej Fatre

S príjemným počasím je v slovenských horách stále viac a viac turistov. S tým rastie aj počet úrazov. Tentoraz boli záchranári vyslaní na pomoc dvom turistkám.

Ilustračný obrázok k článku Horskí záchranári boli opäť v nasadení: Dve turistky sa zranili v Malej Fatre
Zdroj: TASR

Záchranári z Oblastného strediska Horskej záchrannej služby (HZS) Malá Fatra pomáhali v nedeľu 15. apríla dvom turistkám, ktoré sa zranili pri rozhľadni Špicák v Strečne a na hrebeni Malej Fatry.

Pomoc potrebovali dve turistky

Dopoludnia ich požiadala o pomoc 52-ročná turistka, ktorá spadla pri rozhľadni Špicák počas túry po žltom turistickom chodníku zo Strečna smerom na Kojšovú a poranila si nohu. „Prvú pomoc a ošetrenie jej poskytli záchranári HZS, ktorí ju po ošetrení transportovali na parkovisko pri hrade Strečno. Odtiaľ ju terénnym vozidlom HZS dopravili do nemocnice v Martine,“ uviedla HZS na svojej internetovej stránke.

Popoludní sa počas túry na hrebeni Malej Fatry pošmykla 55-ročná slovenská turistka a poranila si pravú nohu v oblasti členka. „Na miesto udalosti boli vyslaní záchranári HZS, ktorí zranenú ženu lokalizovali na severnom vrchole Stien. Po príchode jej poskytli neodkladnú zdravotnícku starostlivosť a pomocou nosidiel typu Kong a terénneho vozidla ju transportovali k Domu HZS v Štefanovej. Na odporúčané ošetrenie do nemocnice pokračovala na vlastnú žiadosť v sprievode svojich známych,“ dodali horskí záchranári.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie