Marek Šebeňa Hokej

Jabrocký rozhodol v predĺžení

Martinčania vstúpili do zápasu ako víchor.

MHC Martin – HK Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) Góly: 25. Uram (Dornič, Klepáč), 47. Appel (I. Ďatelinka, Říha), 64. Jabrocký – 9. Smotrila (Pavličko, Holečko), 29. M. Školiak (Pavličko, Holečko) Vylúčení: 8:10, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík – Bundil, Zvrškovec, 2600 divákov

Zostavy: Martin: Dzubina – Polák, Drgoň, Pozník, Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka – Uram, Jabrocký, I. Dornič – Appel, L. Říha, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš – Škumát, Beran, Hančiak Spišská Nová Ves: Polc – Michal Školiak, Borovský, Ďaloga, Smerčiak, Petruk, Fojtík, Gurčík, Čintala – Holečko, Slavomír Pavličko, Smotrila – Lemešáni, Lukáš Jurík, Macejka – Vartovník, Prokop, Saluga – Leskovjanský, Heizer, Hübler

Martinčania vstúpili do zápasu ako víchor. Už v 50. sekunde Říha sám pred Polcom slabo zakončil a o tri minúty neskôr trafil Uram v presilovke iba do žŕdky Polcovej bránky. Spišiaci sa postupne vymanili z tlaku, keď im pomohla aj presilovka v 9. minúte. Stačilo im iba 16 sekúnd na to, aby strelili úvodný gól zápasu. Pavličko našiel pred bránkou voľného Smotrilu a ten nezaváhal – 0:1. Hostia sa dostali na koňa, v 16. minúte z podobnej situácie netrafil Vartovník Dzubinovu bránku. Domáci potom stratili ľahkosť a pohodu z úvodu. V 24. minúte hrali Martinčania presilovku o dvoch hráčov. Po 40 sekundách Uram hľadal pred bránkou Jabrockého, Fojtík vložil do jeho prihrávky hokejku a puk nešťastne skončil v bránke Spišiakov. Rozhodca Lokšík si celú situáciu ešte overil s videorozhodcom a gól Martina neuznal. O 12 sekúnd neskôr už strelil Uram regulárny gól a vyrovnal na 1:1. V 29. minúte využili hostia opäť presilovku. Súhru prvého útoku pretavil strelou od modrej na druhý gól Školiak. Hosťom naďalej dobre chytal brankár Polc, ktorý hravo vyriešil v II. tretine príležitosti Trokana, Dorniča i Galamboša. Pred koncom druhej časti duelu v dobrej pozícii prestrelil Smotrila prázdnu bránku a na druhej strane sa v neprehľadnej situácii nezorientoval ideálne Martinčan Drgoň. Na začiatku tretej tretiny netrafil Uram úplne odkrytú svätyňu Spišiakov. Domáci napokon predsa len vyrovnali v oslabení v 47. minúte gólom Appela po akcii Říhu s Ďatelinkom, ktorý prihral Appelovi a ten strelou k ľavej žŕdke – ako sa neskôr ukázalo – posunul duel do predĺženia. V ňom mali viac šťastia Martinčania: v 64. minúte prekonal výborného Polca Jabrocký, ktorému minútu predtým arbitri neuznali gól pre postavenie v bránkovisku.

Hlasy: Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Hostia nám vtlačili svoj jednoduchý a bojovný hokej. Ťažko sme sa proti nemu presadzovali. Hrali sme na výsledok, preto to z pohľadu diváka nebol z našej strany atraktívny hokej. Hráči sú po sérii ťažkých zápasov už unavení.“ Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): "Do každého zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať. Nebolo to inak ani teraz, ale sme radi, že si z Martina vezieme aspoň bod, hoci si myslím, že sme mohli aj viac. Škoda chyby v našej presilovke, ktorú súper potrestal a vyrovnal na 2:2. V predĺžení si počas presilovky vytvorili domáci tlak, ktorému sme už neodolali.“