Tlačové správy

Každý hlas je dôležitý

Ako kandidáti na poslancov do Mestského zastupiteľstva v meste Poprad za volebný obvod č.1 (centrum mesta, sídlisko Západ, Veľká, Spišská Sobota, Matejovce a Stráže pod Tatrami) by sme Vás vážení voliči chceli osloviť nasledovne:

Ilustračný obrázok k článku Každý hlas je dôležitý
Zdroj: Vladimír Božoň

Ing. Igor Lupták :

Voľby sú jedným zo základných práv a výdobytkom demokracie. Je to právo občana mesta zvoliť si svojich zástupcov a následne kontrolovať ich činnosť. Milí spoluobčania, využite toto právo, takúto možnosť máte len raz za štyri roky …

Ako prvé chcem vo funkcii poslanca prehodnotiť systém verejnej a statickej dopravy v meste s cieľom priblížiť ju občanom a súčasne znižovať jej škodlivý vplyv na životné prostredie prostredníctvom rozvoja elektromobility (autobusy, bicykle, nabíjačky, parkoviská). Ďalšou prioritou je vytvoriť viaceré volebné obvody a zvýšiť podiel ich poslancov na riadení mesta.

Posilniť príjmovú časť rozpočtu mesta koncepčným rozvojom v investičnej oblasti ( bytová výstavba, doprava, zeleň…)  Odložiť osobné spory a “politiku”, nastaviť schémy podpory mládežníckeho športu a kontrolovať využitie poskytnutých financií.   

Ing. Vladimír Božoň: 

Občania mesta by sa mali zúčastniť komunálnych volieb a vybrať si kandidátov, o ktorých sú presvedčení, že svoje volebné sľuby aj reálne splnia. Mojim prvým krokom, keď sa stanem poslancom, bude presadiť a zrealizovať opravy dezolátnych chodníkov a ciest v mestských častiach ktoré akútne potrebujú rekonštrukciu, podporiť výstavbu nájomných malometrážnych, štartovacích bytov pre mladé  začínajúce rodiny, sociálne slabších občanov a zabezpečiť ich transparentné prideľovanie pre obyvateľov mesta Poprad.

Ďalším mojim cieľom je  verejné osvetlenie, ktoré  by malo byť na každej ulici a v každej  uličke v meste Poprad ,aby sa naši občania cítili bezpečnejšie. Skvalitniť sociálne služby pre našich seniorov, vybudovať nový dom pre seniorov. Skvalitniť životné prostredie, podporiť popradských športovcov, športové kluby a kultúrne a spoločenské akcie v meste.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Vladimír Božoň

Rýchle správy

Najčítanejšie