tp Rôzne

Koľko obyvateľov má vlastne Martin? Najnovšie čísla, ktoré vás budú zaujímať!

Čo sa týka počtu obyvateľov, mesto Martin si v rámci Slovenska drží ôsmu priečku. V dave desiatok tisíc ľudí si ale ťažko všimneme, ktorá skupina je tu zastúpená najviac či najmenej. A práve to sme zisťovali za vás.

Ilustračný obrázok k článku Koľko obyvateľov má vlastne Martin? Najnovšie čísla, ktoré vás budú zaujímať!
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa elektronickej správy mesta bol k začiatku roku 2016 počet obyvateľov mesta Martin 54 657. Úbytok obyvateľov je vyčíslený na 319 a prírastok na 219. Oproti predchádzajúcemu roku tak klesol počet obyvateľov o približne stovku. Ak to však porovnáme napríklad s rokom 2006, zmena je naozaj výrazná. V Martine žilo vtedy o takmer 4 000 ľudí viac.

Napadla vám niekedy otázka, ktorá veková skupina je u nás najpočetnejšia? Aj na to poznáme odpoveď.

Podľa štatistiky v Martine žije najviac ľudí vo veku 30 rokov. Je ich 961, z toho 489 mužov a 472 žien. Ďalšie dve priečky sú vekovo veľmi príbuzné, stúpajú o rok. Vekovo výraznejší je hneď po čerstvých tridsiatnikov skok k 37-čke. Martinčanov v tomto veku tu žije 915.

A ktorá veková skupina je tu zastúpená najmenej? Ide zároveň o najstarších obyvateľov mesta. Podľa posledných zaznamenaných údajov, traja Martinčania majú úctyhodných 98 rokov.

Ľudí v produktívnom veku, teda od 15 do 64 rokov, v Martine žije približne 39 300. V každom smere je zaujímavý aj pomer mužov a žien. V tomto prípade nie však doslova. V počte obyvateľov nášho mesta dominujú ženy. Trvalý pobyt ich tu má 28 520. Čo sa týka mužov, počet je výrazne nižší, a to 26 137.

Foto: ilustračné

Zdroj: mesto Martin

Najčítanejšie