Eva Lacová Správy

Kultúrne leto i Bažant Kinematograf v Martine: Poznáme program!

K letu patria predovšetkým koncerty a letné kino. Martinčania si už čoskoro prídu na svoje. Od 29 . 7. do 2. 8. do nášho mesta zavíta obľúbený Bažant Kinematograf.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrne leto i Bažant Kinematograf v Martine: Poznáme program!

Kultúrne leto pokračuje

Do konca júla ponúkne Martinčanom i návštevníkom mesta ešte niekoľko zaujímavých podujatí. V piatok sa na Námestí S. H. Vajanského predstaví CHILL ON THE SUN od 20:00 hod. O týždeň v piatok sa na rovnakom mieste uskutoční koncert STRICTLY HOUSE, opäť od 20:00 hod. Vstup na akcie je samozrejme zdarma.

Päť dní, päť rôznych filmov

Nasledujúcou informáciou určite potešíme všetkých milovníkov dobrých filmov. Koncom júla do Martina opäť zavíta Bažant Kinematograf. Premietať sa bude ako obvykle na Divadelnom námestí. Počas piatich dní ( od 29. 7. do 2. 8.) si nadšenci slovenskej a českej kinematografie budú môcť pozrieť päticu rôznych filmov a to úplne zadarmo.

  • V stredu 29. 7. si nenechajte ujsť dokument mapujúci život slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru pod názvom 38.
  • O deň neskôr je na programe česká čierna kmédia Díra u Hanušovic. V hlavnej úlohe sa predstavi Tatiana Vilhelmová, Ivan Trojan, Lenka Krobotova a i.
  • V piatok 31. 7. sa môžete tešiť na premietanie komédie od režiséra Jana Hřebejka Zakázané uvoľnenie.
  • V sobotu 1. 8. nám Bažant Kinematograf ponúkne Svěrákovu rozprávku Traja bratia, v ktorej si zahral muzikant Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Jiří Lábus, Zuzana Norisová a ďalší obľúbení herci.
  • V posledný premietací deň, v nedeľu sa vyberieme s českou roadmovie Trabantom na koniec sveta.

Premietať sa začína vždy od 21:00 hod.

Prečítajte si tiež: Amfiko počas leta žiadne filmy neponúkne. Poznáme dôvod! Užite si Letné kino Scéna! Aké filmy si môžeme pozrieť?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie