Kultúra

Mieria k nám Buty aj Katka Koščová: Už tento týždeň v Martine!

V Barmuseu a na Mestskej scéne nás tento týždeň čakajú dve hudobné lahôdky. Hudobným fajnšmekrom sa predstaví slovenská speváčka Katarína Koščová a česká populárna kapela Buty.

Ilustračný obrázok k článku Mieria k nám Buty aj Katka Koščová: Už tento týždeň v Martine!

Populárna česká kapela Buty, známa svojimi hitmi Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou alebo František, mieri do Martina. Kapela je v súčasnosti na turné po Slovensku. Samostatný koncert odohrá v martinskom Barmuseu 7. októbra 2015 (streda).

Sme veľmi radi, že kapela Buty odohrá koncert práve u nás. Ešte k tomu, keď ide o držiteľa Českého lva 1994 za najlepšiu hudbu, za pieseň k filmu Jana Svěráka Jízda,“ informuje Miroslav Hamar z Barmusea. Vstupné na koncert je 10 eur/ osoba.

Zdá sa, že Katarína Koščová sa v Martine cíti po hudobnej stránke dobre. Martin navštevuje pravidelne. Tentokrát sa predstaví na Metskej scéne 11. októbra 2015 (nedeľa). Koncert je súčasťou turné, ktoré nesie príznačný názov „Katarína Koščová na šnúre“ a je jedným zo série jej deviatich koncertov.

Tentokrát sa publiku predstaví s netradičnou komornou muzikantskou zostavou. Okrem klaviristu a spoluautora Dana Špinera sa na pódiách objavia ďalší dvaja špičkoví muzikanti a multiinštrumen­talisti – harfista Michal Matejčík a na vybraných koncertoch ako špeciálny hosť aj huslista Stano Palúch,“ informuje Mestská scéna na webe. Vstupné je 10 eur/ osoba.

Foto: Barmuseum

Čítajte tiež: Szidi Tobias, Martin Valihora a ďalší: Festival umenia a kultúry národnostných menšín už čoskoro opäť v Martine!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie