Tlačové správy

Objavte japonské triky pre perfektne usporiadaný šatník

V usporiadanej šatníkovej skrini ľahko nájdete vaše obľúbené rifle aj uprostred toho najhektickejšieho rána. Nezáleží na tom, či váš šatník obsahuje pár kúskov, alebo máte doma zbierku riflí všetkých farieb a strihov, inšpirujte sa našimi tipmi a nastoľte v útrobách svojej skrine harmóniu.

Ilustračný obrázok k článku Objavte japonské triky pre perfektne usporiadaný šatník
Zdroj: Expedo

Spôsob usporiadania šatníkovej skrine samozrejme závisí na jej veľkosti a objeme vášho šatníka. Nech už máte skriňu malú alebo veľkú, v prvom rade je potrebné všetok jej obsah prebrať, roztriediť a samozrejme niektorým kúskom dať navždy zbohom. Inšpirujte sa jedinečnou upratovacou guru Mariou Kondo, ktorej hlavným mottom je: zbavte sa všetkého, čo vám neprináša radosť. A pri oblečení to platí dvojnásobne.

Prehľadné usporiadanie je základ

Premýšľate, ktoré kúsky oblečenia zložiť a aké naopak povesiť na ramienko? Je to jednoduché. Tričká, nohavice, mikiny aj svetre si poskladajte do úložných košov. Preč sú časy komínkov, dnes už sa oblečenie skladá inak. Všetky zvršky, nohavice aj rifle si poskladajte po vzore Marie Kondo. Akonáhle totiž tričká vyskladáte jedno vedľa druhého, budete mať skvelý prehľad, a navyše jednoducho čokoľvek vytiahnete bez toho, aby ste si rozhádzali polovicu skrine. Návodov, ako skladať oblečenie podľa metódy Marie Kondo, nájdete na YouTube stovky. Ramienka potom prenechajte len šatám, halenkám, sukniam či sakám.

Vytvorte si systém

Triedenie šatníku je jedna vec, udržanie jeho poriadku druhá. Zaobstarajte si preto do skrine šikovných pomocníkov, ktorí vám s tým pomôžu. Zásuvky vybavte úložnými boxami, v ktorých budete mať prehľadne roztriedenú spodnú bielizeň, ponožky aj pančuchy. Háčiky a závesné organizéry na dverách potom využijete nielen na opasky, ale tiež na náhrdelníky, šatky alebo kabelky. Ak máte skriňu na zle osvetlenom mieste, kúpte si do jej útrob LED pásiky, ich inštalácia je hračka a skvelo vám posvietia na vyberanie outfitu. Vyberáte teraz skriňu? Farebné prevedenie, riešenie zásuviek alebo otváranie dverí si môžete na mieru vybrať na e-shope Expedo.sk, českí zákazníci potom na Expedo.cz.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Expedo

Rýchle správy

Najčítanejšie