Správy

Pekné gesto martinských medikov: Výťažok z behu pôjde na dobrú vec

Štvrtého ročníka Martinského behu medikov sa zaregistrovalo viac ako 700 bežcov. Výťažok venujú organizátori Onkologickému centru Univerzitnej nemocnice Martin.

Ilustračný obrázok k článku Pekné gesto martinských medikov: Výťažok z behu pôjde na dobrú vec
Zdroj: TASR

Výťažok zo štvrtého ročníka Martinského behu medikov, ktorý sa uskutočnil v stredu, venujú organizátori Onkologickému centru Univerzitnej nemocnice Martin. Informovala o tom Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie UNM.

Do behu sa zaregistrovalo viac ako 700 bežcov, čo niekoľkonásobne prevýšilo účasť v predchádzajúcich ročníkoch.

„Výťažok zo štartovného a z predaja tričiek a ponožiek s logom Martinského behu medikov každý rok venujú organizátori niektorému z pracovísk UNM,“ vysvetlila Marčeková.

Peniaze pôjdu tam, kde ich potrebujú

„Zatiaľ sme vždy podporovali detské oddelenia. Za vyzbierané peniaze sme v predchádzajúcich rokoch nakúpili vybavenie pre kliniku detí a dorastu, kliniku detskej chirurgie a neonatológiu. Tento rok pôjde po dohode s riaditeľom nemocnice celý výťažok na onkologické centrum,“ uviedol hlavný organizátor charitatívneho behu Pavol Vigláš.

Výťažok podľa neho zaplatia cez transparentný účet.

„Deň pred štartom na ňom bola suma vyše 6000 eur. To znamená, že sa nám podarilo vyzbierať minimálne dvakrát viac ako po minulé ročníky,“ prezradil študent štvrtého ročníka Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine Vigláš.

Zabehať si prišli aj cezpoľní

Trať behu bola rozdelená podľa vekových kategórií.

„Deti bežali 600 a 800 metrov, v hlavnej kategórii sa bežali štyri kilometre. Zabehať si prišli nielen Martinčania a študenti medicíny, ale aj bežci zo širšieho okolia,“ uzavrela Marčeková.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie