tp Šport

Dva víkendy po sebe, štyri zápasy a následne postup do semifinále. To má momentálne za sebou hokejbalový tím Imperial Vitamins Martin. Ako súboj s vrútockými rivalmi hodnotí predseda klubu Peter Petrák?

Ilustračný obrázok k článku Peter Petrák za Imperial Vitamins Martin: Excelentný zápas s infarktovými stavmi!

O tom, ako dopadlo hokejbalové derby medzi Vrútkami a Martinom sme už informovali. Štvrťfinálové víkendové zápasy priniesli martinskému tímu postup do semifinále, kde si už tento víkend zmeria sily s Kežmarkom. Súboj s Vrútkami o postup do semifinále bol však plný napätia. Pýtali sme sa preto predsedu klubu Imperial Vitamins Martin Petra Petráka, ako hodnotí štvrťfinále so susednými Vrútkami.

Úvod štvrťfinále si na zápasy vyžiadal remízu 1:1. Nasledujúci víkend sa rozhodlo. Ako hodnotíte rozhodujúce zápasy?

Sobotný zápas s Vrútkami prebiehal veľmi dobre, s vysokou hernou kvalitou oboch mužstiev a so ziskom víťazstva pre naše farby.

Nedeľný zápas bola už veľká dráma. Vrútocký tím skóre v poslednej chvíli otočil. Zvíťazili ste napokon v predĺžení.

K nedeľnému zápasu možem povedať, že bol šokujúci! Za posledné roky diváci takéto derby nevideli! Tento zápas bol pastvou pre oči diváka. Vyhrávali sme zápas 3:2 a dve minúty pred koncom zápasu Vrútky zremízovali stav na 3:3 a v tej istej minúte aj zvýšili náskok o ďalší gól na 3:4. Nám, samozrejme, stuhla krv v žilách, ale 3 sekundy pred koncom zápasu sme stav vyrovnali na 4:4! V predĺžení mal súper výhodu presilovej hry, ktorú nevyužil. My sme však našu presilovku zužitkovali na strelenie gólu a víťazstvo bolo naše! Zápas bol excelentný s „infarktovými stavmi“!!!

V čom bola podľa vás slabina súpera a čo, naopak, ich výhoda?

Mužstvo Komety Vrútky má veľmi dobre zapracovaných mladých hráčov, ktorí prekvapovali svojou hrou. Ich slabinou boli zbytočné vylúčenia a stáli ich veľa síl.

V čom dominoval Martin?

Dominovali sme tým, že sme sa sústredili na prehustenie stredného pásma, hrali sme na rýchle breaky a využili chyby a nepozornosť súpera.

Ako by ste celkovo zhodnotili úroveň týchto zápasov?

Zápasy boli na najvyššej úrovni a rozhodla aj kvalita brankárov.

Aký je cieľ s Kežmarkom?

Kežmarok je veľmi kvalitný súper, preto sa musíme na tento zápas dôkladne pripraviť. Očakávame krásne zážitky z hokejbalovej hry, pretože sa hrá o postup do finále.

Martinský hokejbalový tím Imperial Vitamins môžete povzbudiť už túto sobotu a nedeľu (16.-17. apríl) na ihrisku pri Sokolovni