Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  15 °C
tp Samospráva

Poslanec za Priekopu otvorene: TOTO sú priority v mestskej časti!

Rok 2016 sa nám už naplno rozbehol a s ním aj realizácia našich predsavzatí a plánov. Inak tomu nie je ani v oblasti samosprávy. Zisťovali sme, čo je na aktuálny rok prioritou v mestských častiach mesta Martin, a v akom štádiu sú jednotlivé plány.

Ilustračný obrázok k článku Poslanec za Priekopu otvorene: TOTO sú priority v mestskej časti!
Zdroj: Dnes24.sk

Výbor za mestskú časť Priekopa zasadol v roku 2016 už niekoľkokrát. Oslovili sme preto poslanca za túto mestskú časť Martina Hudeca. Zaujímalo nás, čo je prioritou pre Priekopu, ako aj ďalšie úlohy, ktoré si VMČ vytýčil na aktuálny rok.

„Prioritou našej mestskej časti je oprava komunikácií, chodníkov, pretože veľa z nich je v havarijnom stave. Najdôležitejšou komunikáciou je teraz Kratinova ulica, ktorú sme začali rekonštruovať v druhej fáze od III. po I. Kolóniu,“ informoval poslanec mestského zastupiteľstva Martin Hudec.

Sám poslanec uznáva, že vecí na zlepšenie je mnoho, no toto je priorita. O rekonštrukcii Kratinovej ulice sme informovali v jednom z predchádzajúcich príspevkov. Okrem samotnej opravy však poslanec vidí aj potrebu zníženia ruchu v obytnej časti: „Po Kratinovej ulici premáva veľa nákladných áut a rušia tým obytnú zónu. Navrhli sme uznesenie mestského zastupiteľstva poveriť Útvar hlavného architekta mesta Martin, aby navrhol systém odklonenia dopravy od tejto ulice a priľahlých ulíc. Nákladná doprava by chodila z novovybudovaného pripájača. Dúfam, že sa nám to spolu s predsedom MČ Kašubom podarí,“ doplnil poslanec Martin Hudec.

Ďalšou problematikou, ktorú je podľa Martina Hudeca dôležité riešiť je most nad Jordánom. „Tu chceme znížiť bočný múr, aby vodiči mali väčší rozhľad na križovatku. Stáva sa tu veľa dopravných nehôd. Vypracovaný je už statický posudok, čakáme len na VÚC, lebo most je v ich správe,“ dodal.

Podľa Hudeca, poslanci za výbor mestskej časti Priekopa by chceli vybudovať aj veľké detské ihrisko. Malo by byť podobné tým v mestských častiach Sever a Ľadoveň.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk