Krimi

Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej uhasili

Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej v Martine zlikvidovali hasiči v pondelok ráno po siedmej hodine.

Ilustračný obrázok k článku Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej uhasili
Zdroj: Polícia SR - Žilinský kraj

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Miroslavy Ondrichovej sa pri ňom nikto nezranil.

Doplnila, že k požiaru vyslali aj dobrovoľných hasičov z Martina-Priekopy a Koštian nad Turcom. „Rýchlym zásahom hasičov bol požiar čoskoro lokalizovaný a nedošlo k jeho rozšíreniu na skládku uhlia. Pár minút po siedmej hodine ráno požiar uhasili. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodala Ondrichová.

Martinská teplárenská na sociálnej sieti mesta informovala, že v pondelok v skorých ranných hodinách došlo k požiaru dopravných pásov v prevádzke zauhľovania. „Skládka hnedého uhlia požiarom zasiahnutá nebola. V súvislosti s horiacimi dopravníkmi boli na viacerých miestach mesta Martin uskutočnené merania kvality ovzdušia, ktoré nepreukázali zdravie ohrozujúce zvýšenie emisií a tuhých znečisťujúcich látok. Situácia je stabilizovaná a nepredstavuje riziko pre zdravie obyvateľov. Prevádzka na zdroji tepla je zabezpečená a dodávka tepla je bez obmedzení. V súčasnosti spolupracujeme so záchrannými zložkami na identifikácii príčin vzniku požiaru,“ uviedla teplárenská spoločnosť.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie