Správy

Primátor Martina o novej nadácii: Nebudem spokojný, ak to budú len desiatky tisíc eur

Mestská nadácia Nová šanca bude pomáhať jednotlivcom a rodinám v sociálnej, ekonomickej a existenčnej núdzi. Taktiež seniorom či talentovaným deťom zo sociálne znevýhodnených podmienok.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Martina o novej nadácii: Nebudem spokojný, ak to budú len desiatky tisíc eur
Zdroj: TASR

Mesto Martin založilo nadáciu Nová šanca, ktorá bude pomáhať jednotlivcom a rodinám v sociálnej, ekonomickej a existenčnej núdzi. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval primátor Martina Ján Danko.

„Základným cieľom nadácie je nazbierať relatívne veľké množstvo finančných prostriedkov, ktoré pomôžu rôznym sociálne slabším skupinám. Moje predstavy určite nie sú skromné. Nebudem spokojný, ak to budú len desiatky tisíc eur. Máme naozaj ambície nazbierať čo najviac finančných prostriedkov, aby sme mohli pomôcť čo najväčšej skupine občanov mesta Martin,“ povedal Danko.

Ide o pomoc a podporu jednotlivcom a rodinám, kde má živiteľ rodiny zmenšenú pracovnú schopnosť alebo je fyzicky či psychicky hendikepovaný.

„Ďalej o pomoc a podporu talentovaným deťom zo sociálne znevýhodnených podmienok a pomoc a podporu seniorom mesta Martin. Nová šanca je pre mňa symbolom spolupráce a spolupatričnosti, ktorá v našom meste niekedy chýba. Som si istý, že práve vďaka nadácii dostane nádej množstvo obyvateľov nášho mesta,“ podotkol martinský primátor.

Správnu radu nadácie tvorí primátor Ján Danko s viceprimátormi Rudolfom Kollárom a Tatianou Červeňovou. Na hospodárenie a činnosť nadácie dohliada jej správkyňa, prednostka Mestského úradu v Martine Katarína Tomášová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie