Rastislav Búgel Správy

Rebríček spokojnosti pacientov: Vieme, ako dopadla martinská nemocnica!

Všeobecná zdravotná poisťovňa zverejnila výsledky prieskumu hodnotenia poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Čítajte, na ktorom mieste sa na základe spokojnosti pacientov umiestnila martinská nemocnica.

Ilustračný obrázok k článku Rebríček spokojnosti pacientov: Vieme, ako dopadla martinská nemocnica!
Zdroj: TASR

Prieskum spokojnosti poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti samotným pacientom za rok 2014, ktorý zverejnila Všeobecná zdravotná poisťovňa na základe vyjadrenia spokojnosti pacientov, obsahuje hodnotenie 78 slovenských poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti.

V rebríčku najlepšie obstáli Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave s indexom spokojnosti pacientov 86,99%, druhé miesto patri banskobystrickému Mammacentru sv. Agáty Procare s 85,99% a na tretej priečke skončila Gynekologicko-pôrodnícka nemocnica v Bratislave s 84,07%.

A ako sa darilo v tomto rebríčku Univerzitnej nemocnici v našom meste? Umiestnila sa na 21. mieste a získala index spokojnosti pacientov 73,61%.

Na opačnom konci tabuľky sa ako 76. umiestnila Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory Rožňava (index spokojnosti pacientov 49,24%), na 77. priečke Nemocnica s poliklinikou sv. Lukáša Galanta (48,25%) a posledné, 78. miesto, obsadila Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra so 48,07%.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie