Rôzne

SVET O SLOVENSKU: Prvý slovenský fanúšik odsúdený vo Francúzsku pre chuligánstvo

Slovák v cudzine dostal 15 dní väzenia podmienečne a pokutu 250 eur. Počas futbalového šampionátu Euro 2016 prepašoval na štadión zakázané petardy.

Francúzi plnia slová o nekompromisnom postupe proti všetkým futbalovým chuligánom, ktorí sa počas európskeho šampionátu dopustia výtržností. V super rýchlych súdnych procesoch v Marseille už odsúdili viac ako dvanásť neprispôsobivých futbalových fanúšikov. Medzi nimi aj jedného Slováka.

Za petardy do väzenia

Portál francúzskeho denníka Provence-Alpes informuje, že Slováka odsúdili v jednom súdnom procese spolu s ďalšími piatimi maďarskými chuligánmi. Všetci sa dopustili výtržností počas zápasu Maďarsko – Island.

“Slováka zadržali po osobnej prehliadke na štadióne, kde u neho našli petardy,” píše denník. Všetky podobné predmety ako dymovnice, svetlice, petardy či sklenené fľaše sú prísne zakázané. Sudca bol preto nemilosrdný a slovenský fanúšik vyfasoval podmienečný trest 15 dní za mrežami.

Výlet na zápas do Francúzska sa mu značne predražil, keďže musí zaplatiť aj pokutu 250 eur.

MOHLO VY VÁS ZAUJÍMAŤ: EURO 2016 s Dnes24.sk: Futbalová súťaž je tu opäť, v centre pozornosti Ibrahimović

Ostrá basa pre Maďarov

Zvyšní maďarskí chuligáni dopadli ešte horšie. “Mladý 25 ročný Maďar dostal šesť mesiacov za mrežami na tvrdo a dvojročný zákaz vstupu na francúzske územie,” píše Provence-Alpes.

“Mladého muža identifikovali podľa kamerového záznamu. Je na ňom zachytené, ako spolu s ďalšími fanúšikmi napadli policajta, zhodili ho na zem a bili jeho vlastným obuškom. Tieto násilnosti sa udiali v okamihu, keď sa dve skupiny maďarských ultras oddelené dvojmetrovým plotom snažili spojiť,” píše denník.

S policajtmi sa pobili aj ďalší dvaja Maďari, ktorí slúžia vo francúzskej légii. Súd ich podmienečne odsúdil na dva mesiace a naparil im aj pokutu 500 eur.

ČÍTAJTE AJ: Belgičania zatkli teroristov, ktorí chystali cez víkend útok na futbalových fanúšikov

Najtvrdšie tresty pre Rusov

Počas zápasu Maďarsko – Island zadržali aj maďarského fanúšika, ktorý odpálil petardu a mal pri sebe tašku plnú ďalších dymovníc, petárd a chrániče na zuby. Prokurátor to ohodnotil ako “dokonalú výstroj futbalového chuligána” a sudca mu vymeral 15 dňový trest za mrežami s podmienkou a pokutu 250 eur.

Najtvrdšie tresty si však vo Francúzsku zatiaľ odniesli ruskí futbaloví ultras, ktorí sa masovo dopúšťali násilností počas júnového zápasu Anglicka s Ruskom. Súd vymeral trom z nich nepodmienečné tresty 12, 18 a 24 mesiacov za mrežami. Výlet do Francúzska sa im tak predĺži.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: EURO 2016 pre ženy: 11 najsexi futbalistov. Zvoľte kapitána tímu!

Futbaloví hooligans
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie