tp Rôzne

Tínedžeri v Martine šli s farbou von: Päť miest, kam voláme dievčatá na prvé rande

Láska úraduje v každom veku. Svoje o tom vedia aj mladí Martinčania, ktorí len začínajú randiť, alebo už majú prvé randenia či frajerky za sebou. Spýtali sme sa ich, aké miesta volia, alebo by zvolili na prvé stretnutia s dievčatami práve v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Tínedžeri v Martine šli s farbou von: Päť miest, kam voláme dievčatá na prvé rande
Zdroj: TASR

Zábava na diskotéke či posedenie v podniku. Tak trávia spoločné chvíle aj mnohé mladé martinské páriky. Romantické rande pod holým nebom je však u nich tiež stále v kurze. My sme sa preto spýtali, kam najradšej brávajú svoje polovičky na prvé rande. Týchto päť miest u nich zabodovalo najviac.

Mesto

Najčastejšia odpoveď, ktorá zaznela medzi opýtanými chlapcami bola, že svoje priateľky vezmú na prvé rande zväčša do centra mesta. Martinské námestie v lete ponúka množstvo miest na posedenie so zmrzlinou v ruke a zimná prechádzka je zas romantická. „Mám rád naše námestie a čerstvý vzduch. Mám si tu kam sadnúť a na prvom rande to nič nepokazí. Okolo nás sa deje veľa vecí, tak sa aspoň máme o čom rozprávať :)", prezradil Tibor (17).

Park pod Slovenským národným múzeom

Tínedžeri majú nepochybne radi prírodu, keďže ďalším obľúbeným miestom, kam berú dievčatá na prvé rande, je park pod Slovenským národným múzeom. Alebo žeby bol dôvod napokon úplne iný? Marek (17) je rád, že majú viac súkromia: „Park pod „múzkom“ je super. Máme tam súkromie, takže aj priestor pre seba. A ušetrím aj peniaze, keď nemusím dievča nikde pozývať."

„Atilov hrob“

Archeologická lokalita Hrádok na sídlisku Košúty je tiež pre mládež lákavá. Nie však z toho bádateľského hľadiska, teda aspoň nie v tom historickom zmysle. Kopec, ktorý miestni nazývajú aj Attilov hrob býva v letných mesiach rovnako zaujímavým miestom, kde mladí chodia na prvé rande. „Bol som tu dvakrát na rande. Je tu pekný výhľad, kľud a vôbec, zaujímavé miesto. Vraj sú tu aj nejaké hroby, tak o to viac dobrodružnejšie.", priznal Andrej (17).

Kino

Ani stará dobrá klasika nie je na zahodenie. Pozvať dievča na rande do kina je stále populárne. Peter (17) nám prezradil, či si dá záležať aj na výbere filmu: „Rád pozerám akčné filmy a scifi. Bol som párkrát na rande v kine, ale väčšinou som to nechal na dievčatách. A vyberajú filmy, ktoré sa aj mne zapáčia. Jedno dievča malo síce rado akčné filmy, ale ten víkend dávali komédiu a nejakú rozprávku, tak sme šli na rozprávku. Náhodou to bola sranda. Cítili sme sa ako deti, komentovali sme to…takže to nebolo iba o tichom pozeraní, ale fakt sme sa zabavili.“

Kluby, reštaurácie

Najmä v zimných mesiacoch mladí uprednostňujú na rande aj miestne reštaurácie či bary. Andrej má teda v zálohe aj túto alternatívu: „Keď je vonku škaredo a ocino mi dá nejaké drobné, tak vezmem dievča aj do reštaurácie na pizzu alebo na koláč. Nie je tam síce súkromie, ale niekedy sa tam stretneme aj s kamarátmi a je to hneď veselšie. A babám chutí, tak prečo nie?"

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie