Kultúra

Tip do kina: Silný, autentický a akčný film Michaela Baya na filmových plátnach

Michael Bay, majster akčných scén a filmovej deštrukcie sa teraz rozhodol svoje ego trochu krotiť a ujal sa réžie filmu 13 hodín: Tajní vojaci z Benghází, ktorý je najrealistickejším filmom jeho kariéry. Aspoň sám Bay to tvrdí...

Ilustračný obrázok k článku Tip do kina: Silný, autentický a akčný film Michaela Baya na filmových plátnach
Zdroj: CinemArt

V praxi to samozrejme znamená, že môžete očakávať pekelnú jazdu plnú explózií, prestreliek a testosterónu.

V kinách od 28.januára.

Jedenáste výročie útoku na Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo „osláviť“ útokom na americkú ambasádu v líbyjskom Benghází. Jej zamestnanci síce už predtým tušili, že sa niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia nebrali do úvahy. Kvôli tomu sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany. Keby v oblasti nepôsobila skupinka „bezpečnostných analytikov“ (bývalých elitných mariňákov), nemali by žiadnu šancu. „Bezpečnostní analytici“ hodia za hlavu všetky odporúčané postupy a nariadenia a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kvapky krvi.

Film, ktorý vznikol na motívy rovnomennej knihy, približuje udalosti očami aktérov a len okrajovo zmieňuje politické pozadie príbehu, ktorý poukázal na tragické zlyhanie amerických tajných služieb. Jeho stredobodom je odvaha jedincov, ktorí urobili správnu vec napriek bezprostrednej smrteľnej hrozbe. „Je to veľmi autentický zážitok. Kľúčoví operatívci, ktorí vtedy boli na mieste, hodnotia film veľmi pozitívne,“ prináša prvý divácky zážitok Mark Geist, ktorý bol pri natáčaní filmu poradcom a v Benghází si tiež prežil svoje.

Tip do kina: Silný, autentický a akčný film Michaela Baya na filmových plátnach
7
Galéria
Tip do kina: Silný, autentický a akčný film Michaela Baya na filmových plátnach
1
Galéria
Zdroj: CinemArt

Rýchle správy

Najčítanejšie