Prokop Slováček Správy

TOP 3 SVET O SLOVENSKU: Báthoryčka je ako Drakula, Hamšík zatienil Weissa

Aj v uplynulom týždni sa Slovensko a Slováci v rôznych súvislostiach dostali do zahraničných médií. Tentoraz sa písalo hlavne na futbalovú nôtu.

Ilustračný obrázok k článku TOP 3 SVET O SLOVENSKU: Báthoryčka je ako Drakula, Hamšík zatienil Weissa
Zdroj: Dnes24/TASR

Vladimír Weiss má problém

Problémy, v ktorých lieta slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss (26) už prekročili hranice. Aj francúzsky portál Football365.fr si všíma, že zrejme šoféroval opitý, za čo ho tréner Kozák potrestal dištancom na dva kvalifikačné zápasy so Slovinskom v Ľubľane (0:1) a so Škótskom v Trnave (3:0).

Viac si prečítajte tu: FRANCÚZSKO O SLOVENSKU: Futbalová hviezda Weiss je mimo hry!

Báthoryčka – slovenský Drakula

Príbeh Čachtickej pani by nás mohol vo svete presláviť, ale kašleme na to. Briti by vraj zo starej legendy vyťažili oveľa viac. Austrálsky novinár Julian Morgans navštívil Čachtický hrad, aby sa ponoril do starého legendami opradeného príbehu krvavej grófky, ktorý dodnes vzrušuje bežných ľudí aj akademikov. “Slovensko nemá veľa medzinárodne známej histórie – tak prečo nevyužiť túto naozaj pozoruhodnú osobnosť tak, ako Rumuni využívajú Drakulu,” povedal britský profesor, ktorý reagoval na skúsenosť novinára, ktorý odchádzal z Čachtického hradu sklamaný.

Viac si prečítajte tu: SVET O SLOVENSKU: Báthoryčka bola šialená a krutá, ale zrejme nevinná

Je z neho legenda

Európska futbalová špička sa mu klania – slovenský futbalista Marek Hamšík sa stáva legendou. Ak je ňou Diego Maradona, potom na tento titul právom ašpiruje aj slovenský stredopoliar, rodák z Banskej Bystrice, Marek Hamšík. V septembrovom zápase medzi US Palermo a SSC Neapol totiž prekonal Maradonov rekord v počte ligových gólov. Dal ich už 82. Dostal sa na tretie miesto v historickej tabuľke najlepších hráčov svojho klubu. “Keď porazíte Maradonov rekord, musíte byť naozaj výnimočný… Marek Hamšík je génius,” napísal Dailyrecord.co­.uk.

Viac si prečítajte tu: SVET O SLOVENSKU: Hamšík je futbalový génius a slovenský talizman!

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie