Krimi

TRAGÉDIA na škole: Útočníkom bol mladý Martinčan, zomrel po policajnej streľbe

Slovenskom otriasla správa o útoku na škole, počas ktorého sa zranilo niekoľko ľudí a vyhasli aj životy. Útočníkom mal byť bývalý žiak.

Ilustračný obrázok k článku TRAGÉDIA na škole: Útočníkom bol mladý Martinčan, zomrel po policajnej streľbe
8
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR

O mimoriadnej udalosti na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach informovala žilinská krajská polícia.

„Policajné hliadky momentálne zasahujú vo Vrútkach, kde malo dôjsť k napadnutiu pracovníkov školy neznámym mužom. Voči útočníkovi použili policajti donucovacie prostriedky zbraň,“ uvádza polícia.

Útočníkom bol podľa polície 22-ročný Martinčan a po jeho útoku prišla o život jedna dospelá osoba. „Ďalšie osoby útočník zranil a sú na ošetrení v martinskej nemocnici. Ide o dve deti a dve dospelé osoby,“ doplnili muži zákona. Hovorca policajného prezídia Michal Slivka potvrdil, že policajti muža zastrelili a po zásahu polície zomrel.

Podľa primátora Vrútok Branislava Zacharidesa bol útočníkom na Spojenej škole jej bývalý žiak. Uviedol to pre TASR.

„Škola podľa slov riaditeľky nevie spojiť tento incident s nejakou udalosťou z minulosti ako nejaký revanš alebo niečo také. Na toto odpovedia pravdepodobne vyšetrovatelia,“ povedal Zacharides.

Podľa primátora neznámy útočník vtrhol do školy, rozbil dvere. „Sám si prerazil cestu a vrazil pravdepodobne do prvej možnej triedy. Prišiel s nožom. Okamžite sa mu zamestnanci školy snažili brániť v tom, aby spôsobil zranenia. Žiaľ, zranenia spôsobil a jeden zo zamestnancov, konkrétne zástupca, týmto zraneniam podľahol. Je to hrozná udalosť. Treba len dúfať, že sa z toho rýchlo otrasieme a že sa nič také už nikdy nebude opakovať,“ uviedol primátor.

Ako informujú Aktuality.sk, obeťou je zástupca školy, ktorý mal na starosti gymnaziálnu časť. Zranená je jedna z učiteliek, ktorá ma bodné rany v hrudníku a bruchu. V nemocnici sú aj dve deti, jedno z nich má bodné rany v hrudníku a bruchu, druhé má rezné rany.

Zdroj: Facebook

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie