Samospráva

Transparentný Martin inšpiruje: Viceprimátor prezentoval v Štrasburgu

Mesto Martin si drží pozíciu v rámci otvorenosti a transparentnosti verejnej správy. A to aj na medzinárodnej úrovni. Projekty boli prezentované na pôde Rady Európy.

Ilustračný obrázok k článku Transparentný Martin inšpiruje: Viceprimátor prezentoval v Štrasburgu
Zdroj: TASR

Na 30. zasadnutí Kongresu miestnych a regionálnych samospráv prezentoval mesto Martin viceprimátor Imrich Žigo. V Štrasburgu predstavil martinské projekty a iniciatívy v rámci otvorenosti a transparentnosti mesta. Práve Kongres miestnych a regionálnych samospráv je príležitosťou, kde sa samosprávy medzinárodnej úrovne môžu navzájom inšpirovať a zefektívniť tak svoju činnosť.

„Bolo mi cťou odprezentovať naše skúsenosti na takom významnom fóre, akým rozhodne zasadnutia Kongresu jednoznačne sú. Nesmierne ma teší, že naše mesto je považované za lídra v oblasti otvorenosti a inovácií medzi samosprávami sveta. Je to niečo, na čo môže byť každý Martinčan hrdý, aj napriek tomu, že mesto sa momentálne nachádza v komplikovanej situácii,“ doplnil viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo.

Na zasadnutí sa spomedzi 47 členských štátov Rady Európy zúčastnil ako jediný predstaviteľ samosprávy, pričom jeho prezentácia cesty mesta Martin za otvorenosťou a transparentnosťou vyvolala medzi prítomnými diskusiu a pozitívne ohlasy.

Foto: ilustračné

Zdroj: mesto Martin

Rýchle správy

Najčítanejšie