Kultúra Rôzne

V Martine môžete navštíviť tieto podujatia: Pozrite si TOP ponuky

Čo nám ponúka posledný školský týždeň? Pozrite si, aké sú aktuálne výstavy a ktoré z nich už budú končiť

Ilustračný obrázok k článku V Martine môžete navštíviť tieto podujatia: Pozrite si TOP ponuky
Zdroj: TASR

Etnografické múzeum v Martine

Výstava- Dotyky s ľudovou kultúrou – Vlákno

To, ako sa mladí umelci dotýkali ľudovej kultúry a ako sa ľudová kultúra dotkla ich, si môžete pozrieť v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Etnografickom múzeu na Malej hore 2 od 3. mája 2019 do 27. októbra 2019. Ľudová kultúra očami mladých – to je hlavný motív výstavného projektu Dotyky s ľudovou kultúrou. Na jeho štvrtý ročník Vás pozývame do Slovenského národného múzea v Martine vo štvrtok 2. mája 2019 o 16.00 hod. Študenti umeleckých škôl z Trenčína a Ružomberka spolu so svojimi partnerskými školami z Maďarska a Poľska Vám v Slovenskom národnom múzeu v Martine ukážu, čo si predstavia, keď sa povie vlákno.

Múzeum Andreja Kmeťa

Expozícia Príroda Turca

Je delená na dva celky. Prvá časť expozície, venovaná neživej prírode, prezentuje jednotlivé obdobia geologického vývoja regiónu Turiec a priľahlých pohorí formou rekonštrukcie prostredia a výskytu geologického obdobia v Turci vrátane ukážok hornín, minerálov a skamenelín, typických pre jednotlivé geologické obdobia.

Etnografické múzeum

Rozlúčka s výstavou: Ľudia a poklady lužickej kultúry

29. jún Posledné dni ostávajú do zavŕšenia výstavy Ľudia a poklady lužickej kultúry, ktorú pripravilo Slovenské národné múzeum v Martine v spolupráci s Považským múzeom v Žiline a Oravským múzeom v Dolnom Kubíne. Putovná výstava o jednej z najdôležitejších kultúr na našom území sa presunie do ďalšieho partnerského múzea.

Cinemax Martin

Tajný život maznáčikov II

Z prvého dielu Tajného života maznáčikov vieme, čo robia naši zvierací kamaráti, vtedy keď nie sme doma. Ak vás to nastrašilo, tak sa pripravte na ďalšie veľké prekvapenie. V pokračovaní zistíte, ako sa vaši miláčikovia vyrovnávajú s veľkými emóciami. A že to sú teda drámy!

Turčianska knižnica

V prúde času

V Turčianskej knižnici, centrálnej knižnici, pracovisko náučnej literatúry. Výstava výtvarných prác Idy Pikulíkovej a Janky Urgošíkovej. 2.5. – 30.6. 2019.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie