Správy

V Martine sa stretnú medici aj sestry: Unikátna súťaž plná autentických situácií

Unikátna medická súťaž v Univerzitnej nemocnici Martin má za cieľ zvýšiť praktické zručnosti budúcich lekárov. Pri modelových situáciách budú simulátory, trenažéry, ale aj živí figuranti.

Ilustračný obrázok k článku V Martine sa stretnú medici aj sestry: Unikátna súťaž plná autentických situácií
3
Galéria
Zdroj: Univerz. nemocnica Martin

Medzinárodná súťaž pre medikov s názvom MedGames napíše v tomto roku už svoju šiestu kapitolu. Čo čaká na súťažné tímy tento rok, odhalíme v Univerzitnej nemocnici Martin už túto sobotu 9. novembra 2019. Podujatie si kladie za cieľ zvýšiť praktické zručnosti budúcich lekárov, informuje pracovníčka z oddelenia marketingovej komunikácie UNM Zuzana Marčeková.

Všetky úlohy, s ktorými sa musia súťažiaci popasovať, totiž vychádzajú z reálnych situácií, zo skúseností lekárov z rôznych medicínskych odborov a zamerané sú práve na praktické zručnosti.

Trenažéry aj živí figuranti

„Pri modelových situáciách budú využité nielen simulátory a trenažéry, ale aj živí figuranti, ktorí to vedia súťažiacim neraz poriadne osladiť. V minulých ročníkoch organizátori pripravili rôzne zaujímavé úlohy, napríklad aj hromadnú autohaváriu či dokonca teroristický útok v nočnom klube s veľkým množstvo zranených a krvácajúcich ľudí,“ doplnila Marčeková.

Hlavný organizátor, ktorým je Klub martinských medikov, priniesol v tohtoročných MedGames viacero noviniek, ktoré súťaž ešte viac zatraktívnia.

Tohroročné novinky

Úlohy sa budú po prvý raz riešiť priamo v autentických priestoroch Univerzitnej nemocnice Martin, ktorá participuje na príprave celého projektu. Súťažiť sa tak bude na oddeleniach, v ambulanciách či dokonca na operačných sálach, čím podujatie získa reálnosť aj vizuálnu atraktivitu. Vybrané súťaže budú po prvý raz prístupné aj verejnosti, ktorá sa môže prísť v sobotu na podujatie pozrieť.

Druhou výraznou novinkou je, že okrem študentov medicíny sa súťaž po prvý raz rozrastá aj o študentov ošetrovateľstva – MedGames #NURSES.

„Nedostatok kvalifikovaných sestier v našich nemocniciach sa z roka na rok zvyšuje a našou snahou je poukázať na dôležitosť tohto povolania a zároveň povzbudiť študentov ošetrovateľstva a medicíny, aby zvážili možnosť zostať pracovať na Slovensku,“ vysvetlil za organizátorov študent Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine Matej Súkeník.

„Kombinácia súťaže medikov a sestier činí z MedGames jedinečný formát, ktorý na Slovensku a v Čechách nemá obdobu. Hlavnou myšlienkou je podpora mladých absolventov medicíny a ošetrovateľstva s cieľom vytvorenia prijateľných podmienok pre ich kariérny rast na Slovensku. Súťažiť budú okrem študentov lekárskych fakúlt zo Slovenska aj zahraniční študenti či medici z Čiech," uzavrel Súkeník.

Nenechajte si viac ujsť novinky z Martina a okolia a sledujte nás aj na FB.

Medzinárodná súťaž pre medikov - MedGames v Martine
3
Galéria
Zdroj: Univerz. nemocnica Martin
Zdroj: Univerz. nemocnica Martin

Rýchle správy

Najčítanejšie