Anton Hrachovský Správy

Žilinskí záchranári v akcii aj s vrtuľníkom: Ratovali vodičku i chlapca s popáleninami

Leteckí záchranári museli dvakrát zasahovať na severe Slovenska. Okrem zranenej ženy potreboval pomoc aj malý chlapček.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí záchranári v akcii aj s vrtuľníkom: Ratovali vodičku i chlapca s popáleninami
Zdroj: TASR

Žilinská posádka leteckých záchranárov letela v sobotu 3. februára na pomoc 22-ročnej vodičke, ktorá dostala medzi obcami Vrícko a Kláštor pod Znievom v okrese Martin šmyk a narazila do pevnej prekážky.

Okrem ženy potreboval pomoc aj malý chlapec

Podľa hovorkyne Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzany Hopjakovej pristál pilot vrtuľníka na lúke vedľa miesta dopravnej nehody.

„Od posádky rýchlej zdravotnej pomoci si lekár leteckých záchranárov prevzal zranenú ženu, ktorá utrpela poranenie hlavy, hrudníka, chrbtice a hornej končatiny. Po doplnení liečby ju preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave letecky previezli na úrazový príjem Univerzitnej nemocnice v Martine,“ uviedla Hopjaková.

Doplnila, že po návrate na základňu leteli na pomoc jednoročnému obarenému chlapčekovi, ktorý potreboval transport z Kysuckej nemocnice v Čadci na vyššie špecializované pracovisko. „S popáleninami 1. a 2. stupňa v rozsahu 20 percent povrchu tela chlapčeka v sprievode matky v stabilizovanom stave letecky previezli na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Bratislave,“ dodala hovorkyňa leteckých záchranárov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie