tp Samospráva

Poslanec za Sever otvorene: TOTO je jasná priorita!

Rokovania mestského zastupiteľstva či zasadnutia výborov jednotlivých mestkých častí sú v plnom prúde. Čo z nich vyplýva pre nás, obyvateľov mesta Martin? Pozrite sa s nami na priority ďalšej mestskej časti.

Ilustračný obrázok k článku Poslanec za Sever otvorene: TOTO je jasná priorita!
Foto: Roman Paučin / Zdroj: Dnes24.sk

V jednom z predchádzajúcich príspevkov sme sa pýtali, čo je prioritou poslancov za mestskú časť Priekopa. Aké ciele si stanovili jednotlivé výbory, zisťujeme aj v ostatných mestských častiach. Tento raz sme pozornosť zamerali na mestskú časť Sever. Žije tu približne 6 270 obyvateľov a zastupujú ju štyria poslanci mestského zastupiteľstva. Pred sebou tak majú viacero úloh.

Situáciu na Severe nám priblížil Ján Zuberec, predseda výboru mestskej časti Sever: „Dlhodobou prioritou našej mestskej časti je budovanie nových parkovacích miest. Každoročne ich realizujeme okolo 30, a to podľa poradia žiadostí, ktoré podajú predsedovia samospráv bytových domov. Tohto roku máme v pláne realizáciu pre BD Severná 3–4, Východná 5–7, Družstevná 1–3, Zvolenská 15–17 a komplexnú opravu chodníka na Ul. Nálepkovej.“

Ako sme už informovali, mesto Martin je momentálne v nútenej správe, kedy sú jeho účty zablokované. Do budúcnosti to preto môže stáť v ceste viacerým projektom.

„K realizácii potrebujeme okrem odblokovania mestských financií aj uskutočnenie výberu dodávateľov, zhotovenie projektovej dokumentácie a vykonanie diela pre každú investičnú akciu,“ dodáva Zuberec.

Medzi ďalšie plány, ktoré si výbor za mestskú časť Sever vytýčil patria podla predsedu VMČ dlhodobejšie plánované akcie. A to oprava fontány pri pamätníku SNP a vybudovanie jedného až dvoch detských ihrísk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie